ФОРМУЛАР:
Ваш NickName : Jasson_Dorsey
Левел: 18
NickName на тој што крши правило :Luis_Anderson
Причина :DM+DB+/Q(odbivanje na rp).
Igracot koj ima invite vo MD treba da dobie zabrana za /invite bidejki poveke e vo DH odkolku sto igra i simulira so negoviot karakter. bez nigde nikakva pricina Dma DriveBy(DB) i istiot odbiva rp taka sto odi /q. Pokraj toa go narusuva ne samo moeto simuliranje (RP) go narusuva i na ostanatite igraci na serverot. Blagodaram na razbiranjeto...
Vo prilog imate povekje sliki kako dokaz za napraven prekrsok na RolePlay pravilata: https://imgur.com/a/3fKvtD0
Ќе биде казнет за DB и LTA, Lock.