ФОРМУЛАР :
ваш Nick_Name : Mayk_Rodrigez
Nick_Name на администраторот што се жалите : Kennedy Kortez
Образложение за жалбата : Nonrp i rp2win sedam u kolata suvozac i ponasanjeto na PD bese aj be izlavaj od kola jas i vikam nejkam kakvo ti e toa ponasanje pandur na baterii znaci pocnuvam da rpam praviloto na PD e da se pretstave so negov broj, bedz i da kaze koja e pricinata i zima ovaj da mi prave /vlezi i bukvalno koriste komandi od pd za da me /arrest oti mu e dosadno izgleda jas zemav /me vadi pistol i pocnuva da puka zar u amerika i evropa nema luge so otvarat otvoren ogan na policajci bukvalno me prisili da pukam so negovoto ponasanje pritoa iskoristiv /me za razlika od nego te dokaz i posle ovakvo ponasanje dovaga Kennedy i vika pricina za DM probuvam da mu objasnam sto e rabotata mafijasot se kurce vika aj sega lezi si DH
sakam da go prasam znae li sto znaci DM ako ne znae star igrac da mu posoce
ubistvo na igrac bez role play pricina a toj sto napravi vide ubistvo i avtomatski /prison bez da pita bez da ja vide celata situacija jas posle ovaa slucka nemam namera veke da igram na ovaj server
Доказ(Слика/видео-Задолжително) : https://ibb.co/7tG72gWN
https://imgur.com/a/xLCuLuM
- Повели другар докази, нема тука никакво понашање само ти е поставено прашање причина за ДМ.
Momce ti dozvoli li mi 10 sekundi da probam da ti objasnam kakva bese celata situacija ? ili samo dojde pricina za DM ? i aha vide ubistvo i gotovo DH 6 saati ne mi dozvoli da se objasnam i dokazam kazi iskreno kolku vreme mi dozvoli da ti objasam ? Bidi iskren
dm znaci ubistvo na igrac bez rp pricina a tuka imase rp pricina i plus ponasanjeto na taj policaec bese na detcko nivo tvoja greska nema argument.Nema vrska sekako komjutero mi bese uklucen cel den radi tebe taka da toa e.
Се отфрла поплаката , доказите се коректни од страна на Кортез . Лоцк