DB, DM, /Q

Started by Jasson12, Mar 23, 2026, 08:24 PM

Previous topic - Next topic
ФОРМУЛАР:
Ваш NickName : Jasson_Dorsey
Левел: 18
NickName на тој што крши правило :Luis_Anderson
Причина :DM+DB+/Q(odbivanje na rp).

Igracot koj ima invite vo MD treba da dobie zabrana za /invite bidejki poveke e vo DH odkolku sto igra i simulira so negoviot karakter. bez nigde nikakva pricina Dma DriveBy(DB) i istiot odbiva rp taka sto odi /q. Pokraj toa go narusuva ne samo moeto simuliranje (RP) go narusuva i na ostanatite igraci na serverot. Blagodaram na razbiranjeto...

Vo prilog imate povekje sliki kako dokaz za napraven prekrsok na RolePlay pravilata: https://imgur.com/a/3fKvtD0

Ќе биде казнет за DB и LTA, Lock.